Zemědělství

Zemědělství se věnujeme již od roku 1991. Hospodaříme na 150 ha zemědělské půdy a zaměřujeme se hlavně na rostlinnou výrobu. Na 100 ha máme zaseté obilí – pšenici, ječmen a řepku. Na zbývajících 50 ha jsou louky. Seno prodáváme. Odpadní řepkovou slámu pak zpracováváme ještě na pelety.

Zemědělství má důležitou funkci v péči o krajinu. Děláme jej tedy nejen proto, že nás to baví, ale i proto, že nám není lhostejné, jak krajina kolem nás vypadá. Práce na polích a loukách zcela vypadává z podvědomí veřejnosti, a tak se snažíme zkušenosti a informace předávat na mladší generace.

I když si člověk myslí, že není možné vynalézt již nic nového, opak je pravdou. Každoročně navštěvujeme výstavu Techagro v Brně, která nás obohatí a dodá myšlenky přinejmenším k zamyšlení.

V současné době není již bohužel  lidská práce dostačující, proto ji nahrazuje mechanizace. Z tohoto důvodu jsme v posledních letech věnovali nemalé finanční prostředky do obnovy traktorů a strojů.

A protože lidí ochotných pracovat v zemědělství ubývá, spolupracujeme se zdejší Zemědělskou školou v Táboře, kde díky letním brigádám připravujeme děti na jejich budoucí povolání. Vždycky rádi vidíme, jak se každý praktikant posouvá o stupínek dál se svými zkušenostmi a znalostmi.

Pracovat v zemědělství nás prostě baví !